Brno

Celé tři dny jsem ochutnávala a nasávala atmosféru úžasné jihomoravské metropole. Ubytovaní jsme byli v centru v Kozí ulici, kde je rušný noční život až do rozbřesku. V pět ráno nám pod okny zpívali návštěvníci Baru, který neexistuje.Z okna jsme viděli na kavárnu Mlsná holka, ale zákusek donut jsem si tam bohužel nestihla dát. Vlevo od nás byl Lokál U Caipla, který byl stále plný a kde mají výborný smažák, ale trochu jinak. No, a kultovní Výčep Na stojáka na Jakubském náměstí myslím nemá obdoby ani v Praze. Ve večerních hodinách návštěvníci všech věkových kategorií postávají nebo posedávají na chodnících s půllitry piva. Skvělá atmosféra! Brno má také náměstí s velkou tržnicí, tak zvaný Zelňák. Každé ráno tam najdete čerstvé ovoce a zeleninu či voňavé koláče a kremrole, vše z lokálních zdrojů. Ceny jsou přívětivé. A ty květiny… Ach! Kousek od Zelňáku, na Dominikánském náměstí, je kavárnu SKØG  s impozantním interiérem, vrzavou dřevěnou podlahou a výbornou kávou. Naše prázdninová procházka pokračovala na Petrov s katedrálou svatého Petra a Pavla a přilehlým brněnským biskupstvím. V kouzelném prostředí najdete spoustu odpočinkových míst, laviček, lehátek. Lidé posedávají v trávě a výhledy na téměř celé město nemají chybu. Tři dny na Brno byly málo. Nestihli jsme všechno projít. Když to shrnu, tak v centru dnes rozhodně není o kavárny a hospůdky nouze, pohromadě jsem jich tolik asi nikdy neviděla. Ve dne mi město trochu připomínalo Vídeň a večer mělo berlínský šmrnc. Ale kdepak, Brno má svůj ojedinělý styl a proto určitě zase někdy vzhůru do jihomoravské metropole.
♥. Díky všem za tipy, kam v Brně zajít. Jste zlatí!

P. S. Bydleli jsme zde.

Příspěvek byl publikován v rubrice Inspiruje mne a jeho autorem je Vintagelover. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Brno

  1. Ahoj Moni, koukám, že cestuješ celé léto a vůbec nezahálíš. Když necestuješ, tak stále něco vyrábíš a pořádáš. Kdy budeš mít čas na tu kávu.? Radka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *