Olomouc – druhý díl

Do Olomoce jsem jela s tím, že si užiji volné dny, pochodím po městě, kavarnách a cukrárnách, navštívím Svatý Kopeček, ale úplně jsem zapomněla, že je v centru města postaven unikátní rodinný dům na sile. Kdyby to byl panelák, měl by dvanáct pater. Při své výšce je opravdu nepřehlédnutelný… Zrovna krásně svítilo slunce a já se mohla kochat úžasnou stavbou s nápadem, která se vznáší nad městem. Více podrobností o této stavbě je zde.

P.S. Jinak jsem byla na Svatém Kopečku v bazilice Navštívení Panny Marie, kde zrovna probíhají restaurátorské práce, ale do baziliky se dostanete. Těšila jsem se na zrekonstruovanou funkciomalistickou Šmeralovu vilu, která sídlí na okraji Svatého Kopečka a kde je moc příjemná kavárna. Pozadu nezůstaly ani kavárny a cukrárny v centru Olomouce, kterých je opravdu mnoho. Dále doporučuji vinotéku Na břehu Rhony. Tenhle skvělý koncept znám z Prahy a v Olomouci má pobočku. Stejný interiér a stejný postup samostáčení vín. Najdete tu širokou nabídku lahvových vín z Francie, převážně z údolí Rhôny… Tak a už jsem doma, plná energie něco tvořit 🙂 Krásné ráno!

Příspěvek byl publikován v rubrice Inspiruje mne a jeho autorem je Vintagelover. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *