Prodlužte si léto obytným skleníkem

O víkendu jsem přemýšlela, jak si pomocí obytného skleníku prodloužit léto. Na švédských blozích jsem jich pár zahlédla a na tento jsem narazila v časopise Hus & Hem. Je vidět, že ve Švédsku není až tak příznivé léto a proto jich je tolik k vidění. Tento okouzlující skleník má atmosféru. Barevné židle, cihlová stěna, starý gauč… Chtěli byste, nebo máte u domu obytný skleník? Napište mi, těším se na Vaše názory :).

11 komentářů u „Prodlužte si léto obytným skleníkem

  1. Vážená paní,
    díky Vašemu příspěvku jsem konečně pochopil, co je to ten skleníkový efekt. Určitě bych ho chtěl mít doma (ten efektní skleník), ale na to bych potřeboval ještě jednu parcelu a se sousedem v tomto smyslu není řeč… Tak možná získat prostor zbouráním staré kůlny na zahradě, ale nevím, nevím, to by mi asi manželka nikdy neodpustila. Tak se alespoň kochám nabízenými obrázky. Děkuji, zlepšily mi náladu.

  2. Tak skleník je přesně to, co bych potřebovala! Už reálně hrozí, že nás kytičky vystěhují a já stále toužím zeleň rozšiřovat a rozšiřovat. Jenže vzhledem k bydlení v pražském bytě se takového ani jen náznakem podobného skleníku nedočkám. Tak mohu jen koukat na obrázky a snít!

  3. Moc krásné, Váše obrázky mě moc inspirují a mám zase chuť něco předělávát. Židle, polštáře a pod. mám dojem , že jsem to v minulosti už viděla. Zdráví 0li

  4. No v podstatě jde o variaci pergoly 🙂 i když o dost stylovější v tom, že je zde mnohem více světla. No myslím, že bych manžela asi nepřesvědčila, aby mi speciálně kvůli skleníku ještě stavěl stěnu s krbem 🙂 ale bylo by to poetické. Doma mám jen klasický polykarbonový z hliníkových profilů o který se bojím při každém větru…to by byla jiný odpočinek. V letě v tom musí být ale slušné horko.

  5. Dobrý den. Skleník na obrázku vypadá nádherně. Koupili jsme dům z roku 1927, u kterého jsou skleníky na zahradě dokonce dva. Zatím námi nevyužívané. Bývalý majitel (manželův strýc) tam má ještě složené své věci, které si postupně musí odstěhovat. Ale plány mám veliké… Menší skleník (který má rozlohu cca 30m2) bude užitkový – tam se budou pěstovat ty okurky, ředkvičky, rajčata a spol.. A ten větší skleník (který by vydal jako samostatný dům, se svou rozlohou 105 m2!!) je z poloviny vybetonovaný, protože tam měl strýc množírnu okrasných rostlin (petunie, begonie apod…) a za skleněnou příčkou je nevybetonovaná část. Svou rozlohou a uspořádáním je pro nás jako klasický skleník vlastně nepoužitelný… Ale je to ideální zázemí pro budoucí obytný skleník s letní kuchyní, posezením, subtropickými rostlinami ve velkých květináčích na té části s betonovou podlahou a (to mi nejspíš neprojde, ale snít o tom mohu, že…) tropickým rájem – koupacím zastřešeným jezírkem s rostlinami a vším okolo v té části bez zpevněné podlahy… Vše samozřejmě ve stylu domu – tedy 20. – 30. léta minulého století, špetka koloniálního stylu… Chrocht 😀 a právě na to vše hledám inspiraci. A za tuto od Vás moc díky! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *