Wałbrzych, zámek Książ a Broumov

Když budete cestovat po východních Čechách, doporučuji zavítat do Polska a navštívit hezky upravené město Valbřich a nedaleký zámek Książ. Zámek je třetí největší v Polsku, v těsné blízkosti Valbřichu ležícího asi 25 kilometrů od českých hranic. Do zámku s rozlehlou a krásně upravenou zahradou si musíte koupit vstupenku. Kdybyste ale jen chtěli nahlédnout do zámeckého areálu a dát si dobrou kávu a zmrzku, dá se vstoupit i bez dlouhého čekání na vstupenky. Nejkrásnější pohled na zámek je z protější vyhlídky starého Książu.

Při zpáteční cestě doporučuji  zastávku ve městě Broumov, které vzkvétá do krásy. Na upraveném náměstí a v přilehlých ulicích se vám o prázdninách představí sochy a objekty předních domácích i zahraničních tvůrců. Perlou města je nepochybně nádherný barokní klášter s krásně upravenou zahradou. V areálu kláštera je nově otevřená stylová restaurace a kavárna U tří růží. Dokonalý interiér, výborné jídlo, milá obsluha a ceny lidové…. Výletům zdar ♥

photo©vintagelover

Příspěvek byl publikován v rubrice Tip na výlet a jeho autorem je Vintagelover. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *