Zbogom Rovinj

Křivolaké uličky, naleštěné chodníky, kde snadno po kamenných kostkách uklouznete, průzračně třpytivé moře, pichlavé slunce, jedinečné průhledy, malebné dvorečky s rozkvetlými oleandry a hortenziemi, členité pláže pod kostelem sv. Eufémie, přímořské kavárny a galerie, nábřeží s rybářskými loďkami a jachtami, voňavé zmrzliny (tentokrát byla má oblíbená banánová s čokoládou), zralé fíky a omamný rozmarýn, srdeční lidé, ranní a večerní procházky po městské promenádě, (denně jsem nachodila 10 km), pouliční umělci, osvěžující Aperol, lahodná místní vína, rušný noční život v ulicích … Rovinj, budeš mi chybět ♥

P. S. Pokud se do konce září chystáte do Rovinj, doporučuji navštívit výstavu čtyř španělských malířských velikánů Pabla Picassa, Salvadora Dalího, Joana Miróa a Antoni Tàpiese, která se koná v Muzeu města Rovinj. Měli jsme to štěstí a výstavu viděli.

Příspěvek byl publikován v rubrice Rovinj a jeho autorem je Vintagelover. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *