Jahodový džem

Dělávám ho do malých skleniček, jen s cukrem, citronem a mátou. Výborný je do bílého jogurtu, nebo na čerstvý rohlík s máslem.

Budeme potřebovat: cca 1,5 kg vyzrálých čerstvých jahod, cca 350 g třtinového cukru, šťávu z jednoho citronu a pár lístků máty.

Jak na něj? Jahody jsem zbavila květních stopek, opláchla je a nechala okapat. Osušené jahody jsem přesypala do nízkého nerezového kastrolu. Zralé jahody není potřeba do džemu krájet, ale můžou se rozmačkat obyčejným šťouchadlem na brambory. Za stálého míchání jsem průběžně odstraňovala pěnu tvořící se na povrchu. Potom jsem přidala část odměřeného cukru a džem jsem ochutnala, zda je doslazení dostačující. Dosladit podle potřeby pak ještě džem můžete, odebrat cukr už nikoliv.

Přidala citrónovou šťávu a lístky máty. A ještě míchala a míchala… Až se se za vařečkou bude tvořit cestička. To by měla být ta správná konzistence, které potřebujeme docílit.
Jahodový džem jsem přelila do čistých vypařených skleniček a zavíčkovala. Jen se musíme smířit s tím, že džem bez přidané želírovací hmoty vydrží kratší dobu. Tak létu zdar ♥ Krásný start v novém týdnu.

Inspirovala jsem se tímto receptem

Příspěvek byl publikován v rubrice Inspiruje mne a jeho autorem je Vintagelover. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *