Tip na výlet – zámek Třebešice u Kutné Hory

Dostala jsem pár emailů, abych typy na výlet dávala ve čtvrtek. Tak tady jeden je – zámek Třebešice, kde žijí italský architekt Alberto di Stefano a výtvarník Eugenio Percossi. V roce 2000 renesanční zámek v Třebešicích koupili a rozhodli se k neobvyklé rekonstrukci. Zachovali sice renesanční duch stavby i pozdější barokní prvky, doplnili je ale o ryze moderní umělecká díla. Jejich autory jsou tvůrci, kteří zde během různě dlouhého pobytu zhotovili artefakty pro konkrétní prostor na zámku, včetně pěti apartmánů. Když budete mít cestu do Kutné Hory, zastavte se, můžete se i ubytovat, stojí to za to. Podívejte se na jejich webové stránky http://www.trebesice.com/cze Přeji hezký víkend a tady je písnička do auta

watch?v=hd90W09MuVU&feature=player_detailpage

Příspěvek byl publikován v rubrice Tip na výlet a jeho autorem je Vintagelover. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u „Tip na výlet – zámek Třebešice u Kutné Hory

  1. Dobrý den paní Moniko, děkuji za Váš tip na výlet do Třebešic. Když už zvete do Kutné Hory, přidal bych i já tip – na výstavu. V GASKu probíhá velký a podle mne zajímavý projekt Europa Jegellonica (více je zde: http://www.gask.cz/vystavy/probihajici). A samozřejmě pro ty, kteří tam ještě nebyli, doporučuji Kostnici v Sedlci (http://www.ossuary.eu/index.php/cz/kostnice). Já osobně to nemusím, ale navšívit tuto Santiniho morbidní stavbu je určitě zajímavé. A když už jsme v tom regionu, je zajímavé si na webu vyhledat dobové články o tom, jak malá čudla Rath (aktuálně v teplácích za „sedm v krabici“) svého času v bývalé Jezuitské koleji prosadil právě zmiňovaný GASK. Tak snad tu galerii teď nezavřou. Na rozdíl od Dejva… 🙂

  2. NÁVŠTÍVILA JSEM ZÁMEK TŘEBEŠICE, JELA JSEM NA VÝLET Z PRAHY, MĚLI OTEVŘENOU BRÁNU A TAK JSEM CHTĚLA ASPOŇ NAKOUKNOUT, ZAJÍMALA JSEM SE O MOST, KTERÝ JE U ZÁMKU A UŠLA JSEM JEN 3 METRY A BYLA JSEM NEMILOSRDNĚ VYKÁZÁNA, AČ JSEM SLUŠNÉ POPROSILA, ŽE NEBUDU RUŠIT JEN NAHLEDNU NA MOST. ZAVŘELI HNED VRATA A TAK VÁM CHCI SDĚLIT “ NEJEZDĚDE DO TŘEBEŠIC „JE TO ŠKODA BENZÍNU, JEĎTE RADĚJI DO KOROZLUK, KDE I MAJITEL V NEMOCI MĚ POZVAL DÁL, TAKTÉŽ I NAPŘ. MAJITEL É TVRZÍ V OKOLÍ PÍSKU.TOTO JSOU ITALOVÉ, KTEŘÍ NEMAJÍ ZÁJEM O OBYČEJNÉ LIDI. ZÁMEK JSEM VIDĚLA NA FOTKÁCH, A TAK SI HO MŮŽU DÍKY NEOCHOTĚ JEN PROHLÍŽET NA INTERNETU.

  3. Potvrzuji špatnou zkušenost paní Veselé. Rovněž jsme chtěli nahlédnout do zahrady obklopující zámek, místo přivítání jsme byli nevraživě uráženi při prvním kontaktu člověkem, který se ani nepředstavil a okamžitě neomaleným způsobem začal vymáhat zaplacení 180 Kč bez poskytnutí jakékoliv služby a jakýchkoliv informací. Hrubým způsobem s ruským přízvukem nás začal bezdůvodně urážet, proto jsme zklamaně odešli. Také nedoporučuji návštěvu tohoto místa.

  4. Zaplatpanbůh mohu negativní zkušenosti pisatelů vyvrátit.Na zámku došlo k výrazné změně personálu a současný správce a průvodce je člověk na pravém místě.Za krásně strávené 3 hodiny našeho sobotního výletu mnohokrát děkujeme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *