Bydlení na pobřeží Švédska

O takovém bydlení můžu jen snít. Bydlí tady stylistka se svojí rodinou. Dům se nachází v přímořském letovisku v jižním Švédsku. Zajímavé bydlení plné protikladů. Zaujala mne jídelna se židlemi, se stojací lampou a zrcadly, které místnost opticky zvětšují. No a samozřejmě výhled na moře a ty designové židle na posledním obrázku… 🙂 Přeji hezké a nápadité bydlení 🙂 Tento příspěvek jsem našla zde: http://www.marieclairemaison.com/,une-salle-a-manger-ou-design-et-vintage-se-cotoient,200260,317902,4

PS: Nemáte někdo tip na obchod s podobnými židlemi?

11 komentářů u „Bydlení na pobřeží Švédska

  1. Dobré odpoledne Moniko, konečně otázka pro mne, nákupčího designových židlí. Protože kytice z motýlích plevelů není moje silná stránka a bez se mi (občas) plete s jezem, rád doplním informace o těchto židlích. Buď si můžete koupit klasické od Eamsových (vyrábí Vitra), ale ty jsou hodně drahé (http://www.vitra.com/en-cz/home/products/eames-plastic-side-chair-dsx-d/overview/), nebo se dají na Aukru koupit různé plastové z šedesátých až osmdesátých let (Vertex se dá koupit tak za 1500 Kč/ks), anebo existuje v českých a světových eshopech nepřeberné množství kopií, fejků a různých podivností, v cenách od 20 EUR. Obvykle moc nevydrží, plast bývá všelijak ošizený… Prostě kopie. Já bych volil originál z šedesátých let, ale pak počítejte, že sezení u většího rodinného stolu je v ceně ojetého auta :). Takže vzhůru do toho! Příjemné plastové sezení přeje Nákupčí židlí.

  2. … já ty židle nenabízím, jen dávám tip na Aukro, kde se čas od času objevují. Někdy tam bývají ke koupi i laminátové sedačky z tramvají – to pro městské typy, kteří by doma u oběda uvítali nostalgické tramvajové posezení. Ve Vašem případě bych to viděl na sezení v tramvaji číslo 22: Zahradní Město > Ořechovka (nebo Bílá Hora :).

  3. … Ano, kdo jednou Aukru propadne, z tenat se již nevyškrábe. Já poté, co jsem zahltil naši poštovní dodávku a denní návštěvy doručovatele s olezlými, lehce páchnoucími balíky, se staly dopoledním koloritem naší klidné ulice, jsem vystřízlivěl. A musím hrdě říci, že poslední měsíc jsem nic nevydražil! Pravda: denně sleduji a hledám, ale po půlročním aukro-vztahu jsem nyní čistý (řečeno mezi námi závisláky 🙂 a abstinuji. Takže Moniko, kdo jednou Aukru prst podá, ruku mu staré věci ukousnou – to je stará známá pravda, potvrzená mnoha pravdivými příběhy z mého okolí… Takže bacha na to.

  4. Pingback: Klasický dům s originálním schodištěm | VINTAGELOVER.CZ

  5. mam několik židlí umakartových ještě z dob totalismu,za kolik myslíte se dají prodat dnes.Hezký den Renata

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *