Cihlová stěna

Jsem velký milovník přiznaných cihel. Alespoň jednu takovou bílou zeď bych doma brala. Jen nevím, jestli zvolit cihlový obklad nebo si dát práci s odstraňováním starých omítek… Máte nějaké zkušenosti?

zdroj Pinterest

Příspěvek byl publikován v rubrice Inspiruje mne a jeho autorem je Vintagelover. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 komentářů u „Cihlová stěna

 1. Monika,tu je moja odpoveď :)..PRIZNANÁ 🙂
  http://osblove.blogspot.sk/
  …v obyvačka a teraz už v synovej izbe vidno starÚ 80 stenu,zvyšok rekonštrukcia dokúpenými tehlami,starými,aj značkovými,pod dozorom toho už spomínaného architekta Ivana Jarinu ,dúfam,že sa Vám u nás bude páčiť 🙂

 2. Já mám doma obklad a po letech musím říct, že i když vypadá na pohled skvěle, tak mu stějně tak nějak chybí ta autentičnost, která z tohohle obrázku vysloveně čiší. Dneska bych asi spíš sháněla nějaké cihly z bouračky – myslím, že ve finále to pak vyzní lépe a krom toho bude určitě i levnější 😉
  Omítky dolu. Rozhodně!

 3. Je to nádhera, škoda, že u mne to nejde, nestavělo se z cihel.
  Zkušenost s tím bohužel taky nemám a tak jen a hlavně Vše nejlepší k dnešnímu svátku Moniček.Jen tak dál, už jsi moje droga, nepíši na vše, ale poctivě chodím a těším!!!!!

 4. Máme cihlový výklenek, zazděné dveře a přiznané cihly(staré), zkušenost dobrá, nedrolí se, důkladná penetrace a impregnace proběhla před 5 lety a drží to!!!Nedrobí se nic, foto pokud bude zájem zašlu mailem.
  P.

  • Dobrý den, mohu se prosím zeptat, čím jste zeď penetrovala a naimpregnovala? Mame take přiznané cihly a i po napostenim klasickou penetraci se ze spár při doteku drolí trochu pisku. Děkuji, R.

 5. Máme starý baťův domeček. Když jsme ho koupili, objevili jsme pod omítkou nádherné staré cihly. Omítku jsme sundali vše začistili a bez lakování a dalších úprav se vyloupla krásná cihlová stěna. Zapoměla jsem napsat, že jsme ji měli v obyváku. Samozřejmě záleží na kvalitě spár, ale nám z ní nic nepadalo. Čekala jsem, co to udělá, jestli nebude potřeba vše přelakovat atd., ale byla jsem příjemně překvapena. Jednou za týdne jsem celou stěnu přejela vysavačem a fakt se mi nestalo, že by mi ze zdi něco padalo. A to jsme měli malé děti.
  Po deseti letech jsem měnila image pokoje a stěnu jsme přetřeli bílým primalexem.Výsledek je výborný. Jen musíte počítat s tím, že ve spárách se drží více prachu, který je potřeba sem tam vysát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *