DIY – vánoční ubrus

Pomocí razítek vyrobených z brambor, na které jsem nanášela bílou akrylovou rychleschnoucí barvu z Lidlu (něco jako Balakryl), jsem ozdobila náš nově ušitý lněný ubrus. Po zaschnutí barvy jsem nakonec tištěný podklad slabě přežehlila a v naší bílé kuchyni to lněnému krasavci moc sluší :-). A jak na bramborová razítka?

Bramboru rozkrojíte velkým ostrým nožem napůl (je důležité, aby byl řez rovný, kvůli povrchu razítka). Vyberete si tvar, který chcete na razítku mít. Jednodušší je pracovat s vykrajovátky na perníčky nebo jiné cukroví, můžete jej ale také vyřezat nožem.
Vykrajovátko zatlačíme do rovné plochy brambory a všechno, co je kolem ní, okrájíme nožem. A máte hotové razítko. Nevýhodou bramborových razítek je snad jen jejich krátký život.

photo©vintagelover

_mg_2911
_mg_2900pictures137_mg_2908_mg_2865m_mg_2893n

Příspěvek byl publikován v rubrice DIY, Vánoce a jeho autorem je Vintagelover. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

13 komentářů u „DIY – vánoční ubrus

  1. Vyzerá krásne. Ľan je skvelý materiál, nemusí byť dokonale vyžehlený a pritom je stále chic. Ja som si práve k Vianociam objednala z H&M biely, tak sa už teším. Andrea

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *