Hádanka

Město leží na soutoku řek Labe a Chrudimky, přibližně 100 kilometrů východně od Prahy a 20 km jižně od Hradce Králové. Každou druhou říjnovou neděli se tam pořádá dostihový závod (steeplechase cross-country). Na pravém břehu řeky Chrudimky před jejím soutokem s Labem je úžasná technická památka. Budova mlýnů, navržená Josefem Gočárem pro bratry Egona a Karla Winternitze.  Taky se tam pečou výborné perníky.  Atmosféru tradičních vídeňských kaváren, kde si můžete objednat  sacher a pozorovat, co se děje za okny, je právě k vidění v tomto okouzlujícím městě, které jsem navštívila tento víkend. Lehká hádanka, že? Tak krásný vstup do nového týdne přeji.

Příspěvek byl publikován v rubrice Inspiruje mne a jeho autorem je Vintagelover. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 komentářů u „Hádanka

  1. Moc hezké fotky…Moje milované Pardubice,rodné město které prostě Praha kde nyní žiji nemůže nahradit.Stýská se mě a vím,že se tam jednou na stáří vrátím.

  2. Pro mě lehká hádanka, bydlím od něho 25 km a každý den sem dojíždím do práce.
    Mávám z Pardubic !!!

  3. Dobrý den, paní Moniko. Sleduji Vás už dlouho.Jsem také z Pardubic. Teď bydlím 15 km od nich na vsi. Miluji Vás blog. Vždy žasnu, jak krásně věci dovedete vyrobit. Bohužel, talent na ruční práce mi nebyl dán do vínku. Mohu jen závidět. Tak si občas vezmu mobil do ruky, projíždím Vaše stránky a sním. Pokud byste někdy zase zavítala do Chrudimi, zvu Vás k nám na kávu. Myslím to vážně. Prosím, buďte stále tak kreativní, ať my nešikovné můžeme v této výkonostní a přetechnizované době zase sladce snít. Zdraví Martina ze Sobětuch.

    • Marti, Vy jste tak milá. Musela jsem si Vaší zprávu číst několikrát. Udělala jste mi tak velkou radost. Děkuji mnohokrát za pozvání. Moc ráda pozvání na kávu přijmu. Přeji Vám krásné podzimní dny a budu se těšit na setkání 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *