Hádanka

Poznáte rozdíl…? :-). Na druhém obrázku přibyly dvě kytky a jednu, která je v horním levém rohu a má šedozelené listy a žluté drobné květy, nedokážu identifikovat. Je to keř. Strašně, ale strašně krásně voní, každý rok se na něj těším. Teď, když kvete, ho mám ve všech místnostech a provoní celý dům… Nevíte co to je?

foto: Vintagelover

Příspěvek byl publikován v rubrice Kytice a jeho autorem je Vintagelover. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

10 komentářů u „Hádanka

  1. Moni, nevím. Mě by zase zajímalo, co je to zelené dole vedle orlíčku -nějaký divoký kopr? U nás něco podobného roste na louce, ale nevím, co to je. Vypadá to krásně ve váze. Tak pa Jana … u vás taky zase prší??????

  2. Mno podle květů a té vůně by to mohl být jasmín, kromě bílého, je i žlutě kvetoucí….Takže já tipuju jasmín, jaká je výhra? 😉

    • Dano, myslím si, že to jasmín není. Já bych tipovala nějaký planý druh olivovníku. Podobné jsem našla, ale bohužel nejsem si jistá… Výhru ještě vymyslím 🙂

  3. Myslím, že by to mohla být kalina obecná /http://www.garten.cz/a/cz/3741-viburnum-opulus-roseum-kalina-obecna/ Moji rodiče z ní mají vysázený živý plot směrem k sousedovi a na jaře bývají velké květy až nebezpečné pro větve .)

  4. Zdravím Vás Moniko, myslím, že je to Hlošina okoličnatá. (ale pro jistotu si zadejte název do googlu a porovnejte skutečnost s obrázky : ))
    Hezký večer.
    Katka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *