Léna Brauner

Miluji její obrazy, hltám její instastories, je originální, inspirativní a určitě si chci koupit  její autorské plakáty. Mrk!

Narodila se před 26 lety v Praze, občanským jménem je Léna Virgler.

Chodila na waldorfské lyceum, ale studium nedokončila. Od šestnácti se živí prodejem svých obrazů.

Má za sebou několik pouličních výstav v zahraničí, například v Londýně či v New Yorku. Její poslední výstava se konala v Kasárnách Karlín a všechny obrazy na ní byly prodány za pár hodin.

Ilustrovala dětskou knihu Justýnka a asistenční jednorožec. Dokončila pro Albatros sedmiletý diář pro ženy, který je plný jejích kreseb.

Populární jsou i její obrázky, které kreslí do talířků ze zbytků čokoládových dortů.

Natáčí svoji první desku, kterou ji produkuje Jiří Burian.

Je rozvedená, ve střídavé péči má dceru Jasmínu (4) a jejím partnerem je Petr Pufler, light designér známý pod pseudonymem Světlonoš.

Příspěvek byl publikován v rubrice Inspiruje mne a jeho autorem je Vintagelover. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 komentářů u „Léna Brauner

  1. Milá Moniko, přesně tohle je žena, která mě taky na Instagramu zaujala … a ještě „koki9“ … umělkyně, které si jdou svou cestou a jsou tak své, jak to jen jde. A jejich práce zrovna tak. A vůbec nevadí, že jedna maluje lidi a druhá na lidi. Díky za tenhle článek!

  2. Trošku mi její portréty připomínají tvorbu vynikající české grafičky a ilustrátorky a malířky Ludmily Jiřincové. Jako dítě jsem její něžné dívčí hlavy milovala.
    Teď nevím jestli ji vůbec někdo zná….
    katka z km

  3. Její melancholické obrazy se mi velmi líbí. Jednou na ně měli akci na bonami, tak jsem si jeden objednala (i když spíš to asi byly plakáty, už si nejsem jistá) a pak jsem někam odjela, zapomněla zaplatit fakturu a teď mám prd 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *