Luhačovice a Zlín

Naše prázdninová cesta pokračovala do lázeňských Luhačovic. Ubytovali jsme se v prvorepublikové vile Adéla. Výhledy z okna jsme měli na celé malebné městečko. Těšila jsem se na domy jako z pohádky od Dušana Jurkoviče, ale i na funkcionalistické vily, kterých je v Luhačovicích mnoho… Ano, přesně takhle jsem si Luhačovice představovala. Klid, pohoda, kavárny, ochutnávka léčivých pramenů. Jen tak se procházet a nasávat lázeňskou atmosféru…. Doporučuji navštívit roztomilou kavárnu v Myslivně a Salon de the. Pochutnala jsem si tam na výborných slaných palačinkách s rajčatovým pestem… Dalším pro mě velkým architektonickým zážitkem byl Zlín. Moderní, přívětivé, šmrncovní město. Najdete tu industriální architekturu a prvorepublikové domy z doby Tomáše Bati i milé stylové kavárny plné lidí. Všude jsou upravené parky, nebo cyklostezky. Neodolala jsem farmářským trhům, kde to vonělo meruňkami a čerstvými květinami… Abych pravdu řekla, nechtělo se mi domů. Cestovala bych dál. Při zpáteční cestě jsme se pokochali romantickou Kroměříží a dali si výbornou kávu v kavárně VeloCAFÉ… Tak ahoj Moravo, bylo mi úžasně a těším se zase někdy ♥.

Příspěvek byl publikován v rubrice Inspiruje mne a jeho autorem je Vintagelover. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Luhačovice a Zlín

  1. Moni, Zlín se změnil do krásy od dob, co jsme tam jezdily, viď? Příště doporučuji navštívit budovu „21“ , objednat si projížďku v Baťově výtahu, ve kterém měl kancelář. Prohlídka končí na střeše budovy, odkud je úžasný výhled. V budově jezdí i páternoster a v posledním patře je kavárna 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *