Myrobalán třešňový

Asi tak se jmenuje náš červenolistý strom, který každé jaro tak krásně kvete a v létě má moc dobré jedlé plody. Po čase ho budu muset začít ořezávat, nebo nám přeroste přes hlavu… Zde je o něm více. Jo, vždyť je čtvrtek a já nemám tip na výlet, tak příští týden… 🙂

foto: Vintagelover

Příspěvek byl publikován v rubrice Inspiruje mne a jeho autorem je Vintagelover. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

16 komentářů u „Myrobalán třešňový

  1. Teda, to je opravdu nádhera. Také máme myrobalán na zahradě, ale bohužel poslední léta se mu nechce kvést, tak nádherně jako tomu Vašemu…To je skvost, opravdu velká závist Moniko.
    Přeji pěkný den 🙂

  2. Myslím, že ho mám taky…koupila jsem ho asi před čtyřmi lety jako půlmetrový keřík pod názvem Prunus a teď z něj mám nejmíň pětimetrový strom…ale je fakt, že krásně kvete akorát, že neplodí…. Krásný den Moni, pa!

  3. Moni, ten je nádherný, soused ho má taky na zahradě, je překrásný …. loni se mi ho podařilo taky sehnat, dva malé keříky, bohužel nepřežily letošní zimu, ale ani tak to nevzdávám, musím ho mít …. koncem dubna, když kvete je nejkrásnější …. Marki

  4. Tak můj Prunus /docela nepěkné slovo k tak krásnému stromu/ má i hezčí jméno?! To mám radost. Ode dneška mu budu říkat Myrobanán .) Roste nám tu nedaleko jeden naprosto skvělý unikát, tak jsem minulý rok taky zasadila půlmetrový keřík a krásně kvete. A ono to má dokonce plody? Paráda. Velkou radost jste mi udělala, paní .)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *