Naše francouzská zahrada

Francouzi milují jídlo a rituály s ním spojené, čerstvé květiny a bylinky. To je přesně to, co já potřebuji také. Proto jsem si řekla, že pokud to bude jen trochu možné, tak si takové radosti budu dopřávat. Přísavníkem obrostlý dům mám, divoce zarostlou zahradu také, bílý vintage stůl by se našel, bylinky, teda hlavně levandule, nám voní před domem a spoustu zbytečností, které k francouzské zahradě patří, mám také… Jo, a vlastně jsem vám ještě neukázala skládačku přestříkanou barvou slonové kosti, na které občas vyrážím do místní pekárny (ale croissanty tam nemají) a nesmí chybět proutěný košíček na květiny a bagety… Au revoir ♥ Dnes už o Francii naposledy. Nebo, že by ještě zítra…? 🙂

foto: Vintagelover

23 komentářů u „Naše francouzská zahrada

 1. Dobré ráno,

  je to všechno moc hezké. Snažím se o podobné. Nejlepší je na tom to neustále shánění, přenášení, přetírání a upravování věcí. Nekonečný příběh, který mě baví a dělá mi radost:-). A o to hlavně jde, ne? A Francie není nikdy dost:-). Krásný den. R.

 2. Moni,úplně to vidím,jak tam prázdninově lenoším:-))))….krásné,pohodové….jako všechno u tebe. Hezký letní dem.Eva

 3. Moni, krása ta zahrada a to posezení s tím přísavníkem …asi ho tu někde vysadím i přes riziko, že mě muž zabije :-)))….on ho vážně nemá rád…nevím proč, možná trauma z dětství :-))). Krásné to máš a máš pěkný kolo…pak se má ten můj byznys chytit :-). Krásný den přeji !

 4. Dobrý den, moc pěkné, přesně podle mého gusta, tak prosím ještě zítra, pěkný letní den Irena

 5. Moni, jako ve Francii! Tak nemusíš smutnit, máš to doma nádherné s krásnou provencálskou atmosférou. A víš, že taky chodím kolem jedné části stodoly, která je popnutá přísavníkem a říkám si, proč si tady neudělám malou (já zase toskánskou 🙂 atmosféru? Jdu do toho! Měj se krásně:)

 6. Moni, teda to je nádhera! Naprosto autentické, tam se musí žít …. Já z bytovky tiše závidím (ale přeju!) A to kolo s košíkem! Parádní! Já taky ráda chodím s košem na trhy, ovšem když jsem bez dětí, jinak to nemá to svoje kouzlo 🙂 Krásný den!

  • Baru, děkuji, zahradu máme velkou a teď, když je krásně, tak se ji snažím naplno využít… Jsem tam všechen volný čas…Toužím po velkém retro kolu… ale skládačka je zatím super… Měj se hezky!

 7. Zdravím, opravdu příjemná pohoda…. a kdy uvidíme zbytek tvoji francouzské zahrady? Zrovna jsem upekla tvoji kefírovou bublaninu s meruňkama a borůvkama a děti se na ni vrhly, vynikající….děkuju za recept! Krásnou francouzskou pohodu na další dny Martina

  • Martino, kolikrát jsem ji už nafotila, ale je nějaká nefotogenická. Jak píšu v dnešním příspěvku. Jinak mám radost, že jsem inspirovala s kefírovou bublaninou…. Krásný den!

 8. To je nádhera:-))) Francie se přestěhovala na Blata:-))) Nač jezdit daleko, když to máme za rohem:-)))
  Moničko, ať Ti stále svítí sluníčko:-)))
  E.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *