Nízkonákladově do italských Benátek

Tentokrát se nám trochu rozepsala má dcera Domi, která je na studijním pobytu v Benátkách.:-)

Pro mnohé z vás ohraná písnička. Ale pro ty z vás, kteří se do Benátek chystáte, nebo alespoň nad nimi přemýšlíte, mám pár tipů :-). Teď na jaře je pro to ta nejvhodnější doba.

Doprava – Možností je několik

Letadlo – Doporučuji letět do blízkého Trevisa, odkud se snadno přepravíte do Benátek. Například společnost Wizzair nabízí letenky za komické ceny. I na poslední chvíli od 9€ až 30€. Je jen škoda, že do Trevisa tato společnost létá pouze ve středu a v neděli. 🙂

Autobus – Nejsnazší a nejpohodlnější je určitě Student Agency. Cesta pouze s jedním krátkým přestupem v Brně. Cena 40€. Další možností je FlixBus, jedinou nevýhodou je přestup ve Vídni s rozestupem 2 hodin (naštěstí je v čekárně Free Wifi), cena okolo 55€.

Auto – Pokud auto nevlastníte, nabízí se možnost spolujízdy přes BlaBlaCar, cena je 30€. Spousta lidí využívá Benátky jako výlet na jeden den, když jsou na dovolené poblíž. Vyrazíte autem, cestou zaplatíte předražené dálnice a začínáte se pomalu bát, na kolik ten výlet asi vyjde. Nejdražší na Benátkách je parking hned na začátku ostrova. Pokud tolik nespěcháte a nevadí vám MHD, zaparkujte raději v Mestre. Jde o pevninu, která je součástí Benátek. Pozor na modré zóny, které jsou určeny pro místní. Stačí najít neoznačená místa a parkujete zdarma. Následuje jízda MHD, buď busem, nebo tramvají (ty nebývají tak přecpané). Lístek na 70 minut stojí pouhé 1,50€.

Tipy a triky – Pokud milujete kávu jako já, kromě náměstí San Marco, seženete vynikající kávu v každém baru za 1€. Záleží, jestli si chcete odpočinout a posedět. Sezení u stolu vás automaticky každého stojí 1€. Na stojáka u baru nebo s sebou se poplatku vyhnete. Pokud máte kladný vztah k alkoholu, nebude se na vás nikdo koukat skrz prsty, když si k snídani dáte prosecco nebo víno.

Nejlevnější zóna – náměstí Campo Di Santa Margherita – se nachází trochu stranou od turistických tras. Posilníte se zde tou nejlepší pizzou od 4€. Vydávají ji pouze s sebou. Sníte si ji hold na lavičce jako ostatní. A co Aperol? Na náměstí si v klidu posedíte s vynikajícím Aperolem za 3€ i s brambůrkami.

Za vidění určitě stojí i okolní ostrovy Muráno, Buráno a Torcello. Na ty se dostanete jedině lodí. Nejlevnější variantou je waterbus, 90 minut vás vyjde na 7€.

Dovolenkujete v Benátkách více dní a chcete si odpočinout na pláži? Je zde možnost navštívit ostrov Lido nebo poloostrov Lido di Jesolo. To je moc příjemné letovisko s plážemi. Dostanete se na něj autem a do Benátek můžete vyrazit lodí.

Ciao Dominika

Příspěvek byl publikován v rubrice Itálie, Tip na výlet a jeho autorem je Vintagelover. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u „Nízkonákladově do italských Benátek

  1. Benátky jsou nádherné a určitě stojí za vidění. Byla jsem tam dvakrát a doufám, že se tam ještě někdy podívám. Hezké dny. Tak trochu vyzobaná slunečnice

  2. Moni, jak to čtu, vyrazila bych do Benátek okamžitě 🙂 Domče velké díky za skvělé tipy. Pá, Magda.

  3. Benátky jsou naprosto úžasné, mě se moc líbily. My jsme bydlely kousek od náměstí Campo Di Santa Margherita a opravdu se tam dá levněji najíst. Dobré je i sledovat, kde píší v lístku zda se platí couvert (někde i třeba 2,5 Eur a je to cena za jednu osobu) a někde se vůbec neplatí např. na výše uvedeném náměstí.
    Další doporučení, pokud chcete zkusit stihnout třeba Murano, Burano za jeden den, což není problém vyplatí se koupit si jízdenku na 24 hod, což je za 20 Eur, platí jak na dopravu busy (mimo cesty na letiště a z letiště – to je lepší pořídit přes internet vyjde to levněji) tak na vodní autobusy neboli vaporeta, případně pokud si chcete ušetřit nohy nebo kdo tolik nezvládá chodit je dobré si koupit je i třeba na 48 hodin apod. A počítejte, že muzea jsou dražší, třeba taková galerie Akademica je za 15 Eur.
    Mohu doporučit krásnou basiliku S.Maria Gloriosa dei Frari, vstupné 3 eura a bez vstupného baziliku Santa Maria de Salute, taky stojí k vidění trhy kousek od mostu Rialto. Suvenýry jako muranské sklo, masky apod. koupíte i v Benátkách a možná i levněji než třeba v Muranu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *