Podzimní věnec

Na každou ozdravnou procházku si do své kabelky zastrčím malé zahradnické nůžky a poskládám modrou tašku z IKEA. Ano, co kdybych náhodou našla nějaký úžasný keř, suché trávy nebo bodláky, které by se mi hodily do vazeb. Našla jsem tamaryšek. Je to strom nebo keř, který se pyšní malebně převislými větvemi a kvete sytě růžovými až karmínovými kvítky v období července a srpna. Možná ho máte na zahradě. Kamarádce jeho větve přesahovaly přes plot a dovolila mi je ostříhat. Teď jeho šupinaté lístky jsou zelené a pomalu žloutnou a opadávají. Stříhala jsem jen tenké zelené proutky, které jsem omotala okolo kovového kruhu. K nim jsem přidávala usušený nevěstin závoj, bodláky a suché rostlinky, které jsem našla podél cesty. Věnec působí křehce a hodí se do interéru.

Tady je pár tipů, co se dá teď na procházce posbírat a nastříhat, třeba vás inspiruji 🙂

Psí víno, popínavá rostlina, z jeho dlouhých šlahounů si vyrábím do zásoby korpusy na věnce. Stačí jen několik dlouhých proutků smotat do kruhu a dát usušit. Větvičky jsou krásně pružné. Na zimní věnce je potom můžete dozdobit jehličnany a šiškami.

Oranžové mochyně, neboli lampionky – přidala jsem je k šípkovému věnci a vypadá to moc hezky.

Suché trávy, žluté kapradí, bodláky – do vázy jsou teď nejhezčí.

Mech dávám do venkovních lucerniček a rozsvícená svíčka na něm krásně vynikne. Prostě kus lesa mám i na terase.

Šípky na čaj a spadaná jablka na štrúdl.

Mišpule – její větvičky s podzimními plody vypadají v interiéru nádherně. O jedné krasavici vím a asi se tam dnes v rámci nedělní procházky vydám :-).

Mějte klidnou neděli a hlavně se opatrujte ♥

Příspěvek byl publikován v rubrice Inspiruje mne a jeho autorem je Vintagelover. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Podzimní věnec

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *