Rovinj

Po dlouhé cestě, kterou jsem absolvovala s virózou, jsem tady. V malebném přímořském městě Rovinj v Chorvatsku. Bydlíme v úplném centru starého města v úzké ulici Grisia, kousek od kostela sv. Eufemie.  Pod okny nám proudí davy turistů, ale to nám nevadí. Miluji prázdninový ruch, plné kavárny a restaurace. Ulice Grisia je vlastně jedna velká galerie s bohatou nabídkou obrazů, plastiky, keramiky, skla, šperků… Nedaleko od našeho domu je tržnice, která je přeplněna čerstvým ovocem a zeleninou. Voní tady fíky a rozmarýn. K návštěvě vás láká spousta doslova zašitých venkovních kaváren s výhledem na moře, které má krásně modře třpytivou barvu. V labyrintu uliček se snadno ztratíte… Prostě pro Rovinj musíte ztratit hlavu. Celý týden se vám tady na blog, ale i na Facebook a Instagram budu snažit popsat atmosféru tohoto prázdninového přímořského města. Mnogo pozdrava ♥

P. S. Zítra něco o našem ubytování.



O tomto diskutuje “Rovinj

  1. Jitka napsal:

    Viróza je snad pryč a nyní se jen oddáváte slunečním paprskům , mořskému vánku a turistickému ruchu v přímořském městečku Rovinj. Krásný pobyt ! J.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *