Svatba 2. díl

Domi, nechala celou koncepci svatby na mě. Měla jsem volné ruce :-). Svatbu jsme plánovali měsíc dopředu.  Všechno, kromě rautu jsme si dělali sami. Dalo se to stihnout  :-). Muselo! :-). Věděla jsem, že chceme přírodní slavobránu. Klacky jsme uřízli u nás na zahradě, koberec k slavobráně, jak už jsem psala, mi vytáhl z půdy můj tatínek.

Zde je pár mých svatebních postřehů!

1. předem si sepište co budete na svatbu potřebovat a v jakém stylu a barvě bude váš svatební obřad.

2. Snažte se přizpůsobit druh  a barvu květin do ročního období. Podzim nabízí nádhernou barevnost.

3.Jsou skvělé svatební půjčovny nábytku a dekorací, jako např Eterle, ale my jsme se snažili vše zařídit nízkonákladově. Nakonec se nám podařilo sehnat bílá skládací sedadla z kina, která si myslím efektně působila na obřadu v přírodě.

4. Investujte peníze do dobrého fotografa a kameramana.  Fotografie a video vám zůstanou navždy.

5.  Báli jsme se, že bude v říjnu zima, tak jsme raut  a oslavu udělali jinde v uzavřených prostorách.  Doporučuji na obřad i raut jedno místo. Nikam nemusíte přejíždět. Pro nás to bylo náročné na zdobení. Těšila jsem se na výzdobu vnitřních  prostorů, ale jak toho bylo hodně, tak už jsem neměla sílu vše doladit do posledního detailu.

6. Co se dá připravit dopředu: . Nakoupit stuhy, provázky, drátky, dekorace, ubrusy, ubrousky, svíčky, tácy. Zavařovačky nebo vázičky jdou nazdobit stuhami nebo provázky týdny dopředu.  Svíčky jsme nakoupili v Ikea. Nakupte vše s předstihem budete za to rádi

7. Udělejte si svůj playlist s hudbou, kterou budete pouštět při obřadu i po něm. Při tanci atd.

8. Oběd nebyl, měli jsme raut a grilovalo se.  Používali jsme papírové tácky. Vyrábějí se už moc hezké, hnědé přírodní. Je to i s kelímky na kávu, na pivo nebo dřevěnými příbory. Na víno jsme koupili luxusní sklenice na stopce z bazaru. Byl to nápad mé dcery. Koupila jich 100 kusů za pár korun.

9. Místo ubrusů jsme používali přírodní balicí papír. Zdobili jsme ho bílou fixou. Každý to obdivoval 🙂

10. Spoustu dekorací jsem měla doma. Hodně věcí mám z Bella Rose a teď se náramně hodily. Jako papírová hvězda, kterou používám na Vánoce, světelné řetězy se střapečkem. V Bella Rose je spoustu nádherných svatebních dekorací. Neodolala jsem svatebním kapesníčkům, papírovým brčkům, kufříkem do fotokoutku, nafukovacím dekoracím nebo prskavce na svatební dort, kterou jsme nakonec zapomněli použít :-).

11. Na rautu se pilo víno, pivo a voda. Vodu ochucenou citronem a mátou jsme měli v nádobě s kohoutkem. Kuk!

12. Nevyhazujte papírové krabičky od čehokoliv, budou se vám hodit pro odcházející hosty, kterým do nich nabalíte výslužku.

Asi jsem ještě na spoustu věcí zapomněla, ale to jsou jen mé postřehy, které třeba někomu pomohou při přípravě svatby. Svatba není o penězích, je o kreativitě, pohodě a hlavně lásce ♥

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Svatby a jeho autorem je Vintagelover. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 komentářů u „Svatba 2. díl

 1. ….a všechno se Ti Moni nakonec krásně povedlo:-))) jak Tě tak trošičku znám, tak jsi to měla všechno do detailů připravené, hlavně že jste si to všichni užili:-))
  Měj se krásně, posílám slunečné pozdravy z Ostravy:-))) Eva

 2. Máte pravdu, jde o to aby byla pohoda a hlavně láska, aby se všichni cítili spokojeně a to je vidět i na Vaší svatbě, vše se Vám velice povedlo. A hlavně, to krásné počasí! Krásná svatba! Užívejte krásné podzimní dny, Naďa.

 3. Milá Moniko velký obdiv za tak krásnou a kreativní výzdobu .
  Moc se mi líbí Váš styl , moc vkusné takové svatby to je paráda koukat.
  Máte krásné dcery .jana

 4. Parádní výzdoba, moc, moc se ti to vše povedlo a ty sedačky z kina to je úžasný nápad, na louce jim to sekne. Pa Dana

  • Přesně!!! Ty sedačky jsou úplně boží – teda to všechno je boží, ale tohle parádní „sezení“ jsem ještě nikde neviděla a vypadá to úplně perfektně. Monika je studna nápadů a pořád překvapuje. Smekám všechny klobouky, co doma mám 🙂

 5. Jedinečné,originální…..jste obdivuhodná Moniko …..všechno vymazlené,krásná nevěsta,romantické prostředí,pohádkové počasí korunované Vaším umem a fantazií.Eva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *