Svatomartinská kachna

Svátek sv. Martina se slaví 11. listopadu, ale u nás na zkoušku proběhl už v neděli. Zvolila jsem levnější alternativu. Upekla jsem místo husy kachnu podle receptu Dity P. Jen jsem ještě navíc do ní přidala pomeranče. Byla krásně křupavá a křehká.

Zde je recept 1 kachna o váze 2 kg, sůl, 3 lžíce kmínu, 1 jablko, 1 pomeranč,100 ml světlého nebo tmavého piva.

Předehřeji troubu  na 200 stupňů. Kachnu opláchnu, osuším, osolím uvnitř i vně a posypu kmínem. Dovnitř vložím na čtvrtky nakrájené velké jablko a jeden nakrájený pomeranč. Položím kachnu do pekáče na záda podliji vodou a dám asi na 30 minut do trouby. Jakmile se na kachně napne kůže propíchám ji opatrně kolem stehen a na prsou ostrou vidličkou, aby mohl vytékat tuk. Peču dalších 30 minut. Potom z pekáče naběračkou odeberu vypečený tuk a kachnu podliji vodou. Zmírním teplotu  v troubě na 150 stupňů a nechám kachnu  péct 3 hodiny, znovu podliji vodou. Nakonec teplotu zvýším na 200 stupňů, nechám kachnu pořádně ohřát a pak ji poliji pivem, až to zasyčí. Nechám asi 15 minut opéct křupavou kurčičku a kachna je hotová.

img_2484m_mg_2478nmnjh_mg_2447m

Příspěvek byl publikován v rubrice Inspiruje mne, Recepty a jeho autorem je Vintagelover. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 komentářů u „Svatomartinská kachna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *