Tip na výlet – zámecké zahrady na zámku Kozel

Počasí nám přeje a výlety mohou pokračovat. Dnešním poprázdninovým tipem na výlet jsou zámecké zahrady na zámku Kozel. Příjemná procházka okolo jezírka se spoustou rozkvetlých aster, jiřin, leknínů a popínavek (např. podražec). V parku můžete narazit na liliovník tulipánokvětý, krásný strom, jehož květy připomínají tulipány. Pozdní léto si můžete zpříjemnit i romantickou vyjížďkou na lodičkách.

Tady je písnička do auta 🙂

foto: Vintagelover

Příspěvek byl publikován v rubrice Tip na výlet a jeho autorem je Vintagelover. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

7 komentářů u „Tip na výlet – zámecké zahrady na zámku Kozel

  1. Náhodou jsem zabrousila na Vaše stránky, moc se mi tu líbí!!!
    A fotky z Kozlu mě vrátily do mého dětství a mládí, jezdívali jsme tam každé jaro, nejdřív s rodiči, pak s kamarády a nakonec s našimi dětmi, když kvetly Liriodendrony a Rododendrony. Kamarádka tam měla dokonce svatbu v době, kdy to ještě nebylo běžné. Dlouho už jsem tam nebyla 🙁
    Díky Dana

  2. Dobrý den Moniko, zámek Kozel taky znám – napadá mne, že tady platí „kozel zahradníkem“ 🙂 Je tam moc krásně.

  3. V rámci naší „dovolené“ jsme také navštivili poprvé zámek Kozel.Krásu interieru umocnil velmi příjemný projev paní průvodkyně.Pěkně upravená zahrada,rozkvetlé květiny a slunečný den to byl bonus navíc a 35st.C vedro se dalo vydržet.Moc se nám líbilo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *