Vánoční jmelí

Kupujete si na vánoce jmelí? Chtěla bych mít své… jestli vy také, podívejte se do časopisu Marianne. Je tam vše o jmelí. Letos (kupované) mi už visí na lustru nad stolem, ale možná za pár let… si ho utrhnu na zahradě 🙂 Zkusím bobuli jmelí vložit do kůry stromu a uvidím… Co vy, už máte jmelí?

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Kytice, Vánoce a jeho autorem je Vintagelover. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 komentářů u „Vánoční jmelí

 1. Jmelí mám moc ráda, bez něj si vánoce nedovedu představit. Nejradši mám samozřejmě přírodní zelené, ale kvůli dětem kupuji vždy i kousek zlaceného. Jsem zvědavá, jak dopadne pokus s vlastním jmelím. Doufám, že vyjde!

 2. Taky mám ráda přírodní zelené jmelí. Ale zrovna tento víkend jsem narazila na barvené – vínovo červené s trochou lesklých flitrů. A neodolala jsem. Mám ho v kombinaci s jedličkou a šiškami a vypadá to nádherně. LenkaK

 3. Zelené jmelí je krásné, ale já si ho nekupuji … podle tradice prý, aby přineslo štěstí, tak se má darovat…tak čekám až mi ho někdo daruje:-))… nebo si ho někdy, když máme štěstí a najdeme, přineseme z lesa…. měj se krásně Jana

 4. Jmelí už mám…i darované, aby podle tradice přineslo štěstí (každoročně pořádáme hromadné darování s ostatníma ženskýma v rodině – takže já koupím babičce, ta mamce, ta mě,…a navzájem si je vyměníme:-)). Dřív jsme mívali i od známého z lesa, M. ho s ním jezdil „sklízet“, ale už pár let to takhle nefunguje, takže kupujeme…jen se málokdy poštěstí narazit na nějaké s hodně kuličkami…letos mám ale hezké i s jedlovou větvičkou:-)

 5. Hezký večer Moni,
  mám ráda zelené…..už ho mám doma…..měníme pro štěstí se sousedkou ….a pro kolegyňky budu zítra vyrábět na jmelíčko kornoutky. Jestli se zdaří, zdokumentuji. Eva

 6. Jmelí je nádherné, každý rok dostávám obrovskou větev od švagra z lesa čerstvě utržené a do léta mi visí nad oknem.
  Zkoušela jsem jmelí také nacpat na větve, ale žádný výsledek. Bobule prý musí projít trávicím ústrojím ptáků!! Takto mi to bylo řečeno, nevím jestli je to pravda!! A taky roste jen 1 cm za rok.

  Krásné vánoční svátky všem a krásný Nový rok!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *