Velikonoční Bořetice

Kouzelná jihomoravská vesnička, kde to voní dobrým vínem, pučícím šeříkem, rozkvetlými pampeliškami, malebnými sklípky, romantickou krajinou a nejkrásnější kavárnou ve Dvorku. Abych se přiznala, na Dvorek v Bořeticích s lahodnou kávou, dokonalými zákusky a jemnou domácí paštikou  jsem se těšila nejvíc. A opravdu, vše bylo takové, jaké jsem si představovala. Usadit se můžete do prosklených prostorů designových kontejnerů, nebo do stodoly, která má své mimořádné kouzlo s výhledem na kostel a faru. Je to místo s duší. Návštěvníci kavárny si užívali teplého jarního počasí a každé volné místo před kavárnou obsadili piknikovými dekami. Ochutnávali skvělá lokální vína a do toho všeho mezi nimi pobíhala trpělivá a usměvavá obsluha.

P.S. Když už budete v Bořeticích, tak doporučuji navštívit malebnou vesničku Vrbice, která je vzdálena od Bořetic pouhé 4 km. Viz. poslední dvě fotky. Došli jsme tam pěšky. K vidění je spousta nádherných vinných sklípků. Prostě místní vína na dosah.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tip na výlet a jeho autorem je Vintagelover. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u „Velikonoční Bořetice

 1. Dobrý den Moni,
  v Bořeticích ve Dvorku jsme byli minulý rok, je to prostě nádhera 🙂
  Mějte se krásně, Pavlína

 2. Moniko, my už na Dvorek do Bořetic jezdíme každoročně přes 200 km cíleně při našem putování za vínem 😉
  Lepší kavárnu- prostředí, dortíky, kávu……neznám!
  A ve Vrbici jsme byli vloni i na otevření sklepů, kromě vína jsme tam našla před sklípkem i 200 Kč .
  Co myslíte za co jsme je utratili ? 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *