Bylinkové čaje

Máte na zahradě bylinky?  Měsíček, máta, šalvěj jsou byliny, které jsem svázala do kornoutu z novinového papíru (nebo pečícího). Na dno jsem nasypala semínka měsíčku lékařského a vše jsem ozdobila kvetoucí mátou a šalvějí. I takový dárek potěší. Hned si jdu uvařit čaj. Hezký bylinkový den 🙂

Vaříte si také bylinkové čaje?

foto: Vintagelover

Příspěvek byl publikován v rubrice DIY a jeho autorem je Vintagelover. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

9 komentářů u „Bylinkové čaje

 1. Dobrý den Moniko, ano, já si někdy vařím bylinné čaje. Nedávno jsem večer vysrkl šálek s tím, že půjde o sedativní uklidňující čaj na spaní. Až posléze jsem na krabičce shlédl, že jde o rok prošlý čaj pro kojící matky. Kojit jsem nazačal, ale poučení zní: natrhat, usušit, spařit a pít… Což se nám, městským šálkařům právě moc nedaří a pak to takhle dopadá.
  Přidávám na závěr „čajové hardcore“ v podání socialistických mistrů české kultury… http://www.youtube.com/watch?v=jzJt1tcXlOQ

 2. Opět krásný nápad :-)))
  A každý den nový příspěvek :-)))
  Ty bys udělala určitě krásnou fotku i ze špekáčků :-)))
  Takže pokud máte čas, tak dnes se stavte na opékání nezdravé uzeniny:-)))
  E.

 3. No jejda!! Bylinky nám na zahradě rostou některé nekontrolovaně a jiné zas opečovávám.
  Třezalka v zimě i v létě na duši, kopřiva z jara na pročištění, máta v létě na ochlazení, heřmánek na chřipku a nebo jen tak na voňavou pohodu, divizna a jitrocel na kašel, rozmarýnové větvičky na špízy, tymián do rajské polévky, bazalka do mletého masa.
  Sousedka mi říká „babka kořenářka“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *