Bylinkové čaje

Máte na zahradě bylinky?  Měsíček, máta, šalvěj jsou byliny, které jsem svázala do kornoutu z novinového papíru (nebo pečícího). Na dno jsem nasypala semínka měsíčku lékařského a vše jsem ozdobila kvetoucí mátou a šalvějí. I takový dárek potěší. Hned si jdu uvařit čaj. Hezký bylinkový den 🙂

Vaříte si také bylinkové čaje?

foto: Vintagelover

Příspěvek byl publikován v rubrice DIY a jeho autorem je Vintagelover. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

9 komentářů u „Bylinkové čaje

 1. Dobrý den Moniko, ano, já si někdy vařím bylinné čaje. Nedávno jsem večer vysrkl šálek s tím, že půjde o sedativní uklidňující čaj na spaní. Až posléze jsem na krabičce shlédl, že jde o rok prošlý čaj pro kojící matky. Kojit jsem nazačal, ale poučení zní: natrhat, usušit, spařit a pít… Což se nám, městským šálkařům právě moc nedaří a pak to takhle dopadá.
  Přidávám na závěr „čajové hardcore“ v podání socialistických mistrů české kultury… http://www.youtube.com/watch?v=jzJt1tcXlOQ

 2. Opět krásný nápad :-)))
  A každý den nový příspěvek :-)))
  Ty bys udělala určitě krásnou fotku i ze špekáčků :-)))
  Takže pokud máte čas, tak dnes se stavte na opékání nezdravé uzeniny:-)))
  E.

 3. No jejda!! Bylinky nám na zahradě rostou některé nekontrolovaně a jiné zas opečovávám.
  Třezalka v zimě i v létě na duši, kopřiva z jara na pročištění, máta v létě na ochlazení, heřmánek na chřipku a nebo jen tak na voňavou pohodu, divizna a jitrocel na kašel, rozmarýnové větvičky na špízy, tymián do rajské polévky, bazalka do mletého masa.
  Sousedka mi říká „babka kořenářka“.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *