Klasický dům s originálním schodištěm

Další bydlení v mé oblíbené bílé barvě. Židle na prvním obrázku jsou královny obývacího pokoje a rozhodně stojí za povšimnutí. Schodiště, které je polepeno samolepkami s citáty je dalším nápadem, který bych nejraději zrealizovala u nás doma. Jen místo těch samolepek bych použila štětec a písmo bych si napsala rukou. Bylo by to ještě originálnější. Nemyslíte? 

Tady je odkaz.


6 komentářů u „Klasický dům s originálním schodištěm

 1. Dobrý den Moniko, prohlížím si Váš dnešní tip a spíš než samolepky na schodech mě zaujala jiná věc… A to jsou dva lustry na fotkách. V podstatě klasické měšťácké rozety na stropě (pár jsem jich v bytech, kde jsem bydlel, zažil) jsou v kombinaci, nebo spíš v kontrastu, s moderními svítidly docela zajímavé. Ten kruh s (nejspíš LED-kami) na první fotce podle mne na jídlo na stole moc dobře svítit nebude, ale papírový lustr v ložnici se mi líbí. Atmosféra, měkké světlo, lehce vrzající prkna na podlaze… brouky z ní lezoucí zaženu zpět do škvír papučí…
  V kombinaci s lampami Artemide Tolomeo, které mám opravdu rád, je to very good… Obecně moc nesdílím současné nadšení a přetlak samolepek v interiéru – připadá mi to příliš supermarketové, laciné a obvykle to v reálu (nikoliv na fotkách) za moc nestojí. Takže jako v zásadě konzervativní pan Lustříček mám na zdech raději obrazy. Co Vy? Budete lepit stickers on the wall?

  • Dobrý den pane Radku, těch lustříků jsem si také všimla, ten kruh na první fotce je zajímavý, ale máte pravdu, že asi svítit moc nebude. Papírové lustry mám v oblibě v jakékoliv podobě. Samolepky nemám ráda, radši vezmu štětec. Vyjde to i levněji. Díky za komentář 🙂

 2. … když si srovnáte „klasické“ řemeslo: litinové schodiště se zábradlím, dřevěná skříň, masivní podlahy (přetřené emailem a rozeschlé), tak k tomu ty samolepky jsou pro mě prostě taková kašírka nebo „Potěmkinova vesnička“.
  Abych zde byl za ultra-konzervu, uvedu příklad, který snad vysvětlí mé pohnutky: „Dovedete si představit, že by Adolf Loos ve vile pana Mullera lepil na zdi nějaké obrázky rokokových rámů?“ Nebo, abychom nebyli tak v historii: … že by si Eva Jiřičná nechala polepit své schodiště nějakými hláškami o ráji? (neumím francouzsky, tak jsem to nedešifroval…). Prostě shrnuto: jde o otázku řemesla versus dekoru (ve smyslu zdobení).
  Můj názor je jasný: kvalitu řemesla a celkového provedení nezlepší nějaké polepování… Takže za mne volám: S6006 na ně! (Pro mladší ročníky a nezkušené vintagelovery: to je ředidlo, vcelku slušně odstraňující samolepky). A zpátky ke kvalitnímu řemeslu. Hezký večer, Radek Čistič

  • Určitě s Vámi souhlasím, ale přiznávám, že jsem před časem v Ikea zakoupila samolepky vlčí máky a moc se mi to (před časem) líbilo. Bylo to něco nového….:)

 3. … vlčí máky mají jednu bezespornou výhodu: foukne vítr a jsou fuč :). Na druhou stranu proč ne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *