Kopřivový čaj

Díky letošnímu, poněkud nestandardnímu počasí už začínají vylézat kopřivy. Tak hurá na očistnou kůru. Dočetla jsem se, že obsahují železo, minerály, vitamíny, a to hlavně C, B2, chlorofyl, histamin a serotonin, který je také známý jako hormon štěstí… Tak do toho musím jít :-).  Zkusím místo ranní kávy šálek kopřivového čaje.  Dnes začínám… Přeji hezkou neděli!

foto: Vintagelover

Příspěvek byl publikován v rubrice Kytice, Recepty a jeho autorem je Vintagelover. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

15 komentářů u „Kopřivový čaj

  1. My uz je vcera taky potkali, syn se popalil a mel asi 20 minutovy zachvat place. Ale ja se tesim, az je budu zpracovavat, na jare je pouzivam vetsinou pul na pul se spenatem. A treba podusene s oliv.olejem a piniovymi orisky……:-)

  2. Musím se „pochválit“, já už několik let piji ráno bylinkový čaj a z doma nasušených bylinek je opravdu nejlepší. Hezkou, i když deštivou neděli!

  3. Milá Moniko, rostou a mají neuvěřitelnou sílu. Zrovna včera jsem trhala ‚kopřivičky‘ (tak malé zatím jsou) mamince do nádivky na dnešní nedělní oběd, trošičku jsem se popálila a ještě teď cítím na bříškách prstů takové jemné brnění/šimrání. Myslím, že teď, než povyrostou, je na užívání kopřiv a všelijaké jarní očistné kúry z nich ta nejvhodnější doba. I u nás se budeme od zítřka čistit kopřivami… 🙂 Krásné dny Vám přeje Veronika 🙂

  4. Moni, krásná fotka ….. já používám odvar z kopřiv na vlasy, krásně se po něm lesknou ….. krásnou neděli ….pa, pa Marki

  5. Tady trochu prší, ale stejně jsem se tak navnadila, že asi vyběhnu nějaké kopřivky:) pohledat. Mně to ale dlouho nikdy nevydrží, skončím tak u třetího nálevu:)

  6. Lidé-opatrně s tím kopřivovým čajem,moje mamka si ho kdysi uvařila a skoro se “ vysrala z podoby“. Od pondělka si čerstvé kopřivy vařila má nejlepší kamarádka( taky má v oblibě bylinkové čaje),včera už ne a v noci se nechala taxíkem odvézt do nemocnice( šílený průjem) a leží na kapačkách!!! Tak s rozumem……

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *