Svíčky Vintagelover

Jak to všechno začalo? O výrobě vlastních sójových svíček jsem uvažovala již dlouho. Oslovila jsem jednu sklárnu, která recykluje sklenice od vín, a ta mi můj sen splnila. Chtěla jsem olivově zelené se zabroušeným okrajem, ve kterých vynikne přírodní sójový vosk. Jsem moc ráda, že vám nyní mohu představit mé ručně vyráběné svíčky s vůní eukalyptu a citronu. Sójový vosk je sice dražší, ale hoří o polovinu déle než běžná svíčka. Vyzkoušela jsem, hoří asi 50 hodin. A hlavně, je netoxický!

Už skoro měsíc pracuji na tom, aby vše bylo vyvážené a vůně bylo ve svíčce tak akorát. Přírodní vůně z esenciálních olejů jsou oproti syntetickým jemné. Při zapálení sójové svíčky, jsem měla pocit, že voní málo, stačilo ale chvilku počkat a vůně se příjemně rozprostřela po celém domě. Mé první svíčky s nádechem eukalyptu a citronu jsou jen v limitovaných edicích. Vůně chci přizpůsobovat ročnímu období. Na jaře šeříky, v létě se těším na pivoňky, růže a levanduli, na podzim třeba na švestky doplněné hořkými tóny grapefruitu, v zimě kořeněné vůně jablek, smrkového jehličí nebo jmelí.

Cena svíčky je 470 Kč

Svíčky prodávám v kartonové krabičce, kterou zdobí viskózová sametka a větvička eukalyptu. Věřím, že vám mé svíčky budou dobrým společníkem nejen při zimních večerech, ale také v letním období. Jestli máte o svíčky zájem, stačí mi napsat na e-mail monika@vintagelover.cz . Více najdete vpravo na blogu na postraním panelu..

Příspěvek byl publikován v rubrice Inspiruje mne a jeho autorem je Vintagelover. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Svíčky Vintagelover

  1. Krásná zpráva v dnešní době, miluji vůní citrónu a eukalyptu, jste nejlepší 😉. Vyzvednu si 2 u Vás, jakmile nás vypustí. Krásnou neděli zb

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *