Terst

Z přístavu v Piranu jsme se včera vydali lodí do italského Terstu.  Půlhodinová klimatizovaná cesta po moři uteče jako voda. Loď vás doveze do terstského přístavu přímo v centru města, kde najdete obrovské paláce, nádherné, do moře otevřené náměstí Piazza Unità d’Italia. Historické centrum je protkané úzkými uličkami. Promenáda vede kolem přístavu, v dohledu je také industriální zóna. Návštěvníci tohoto města mohou zavítat do spousty kaváren s výbornou Illy kávou, která se praží právě v Terstu. Stylové obchody lákají k nákupům, v těchto dnech začaly slevy :-). Abych nezapomněla: doporučuji ochutnat pistáciovou zmrzlinu s drobnými ořechy. Nebyla tak sladká, ani zelená jako u nás, byla prostě smetanově terstová. Toto italské přímořské město sice rozhodně stojí za návštěvu, ale moje láska je přece jenom slovinský Piran ♥

Příspěvek byl publikován v rubrice Itálie, Tip na výlet a jeho autorem je Vintagelover. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 komentářů u „Terst

  1. Děkuji Moniko, za krásné fotografie a komentáře. Také jsem na těchto místech byla a moc se mi tam líbilo. Ale takhle krásnou dokumentaci z mé cesty, jako jste udělala Vy, nemám, a tak mě to moc potěšilo.
    Všechno hezké jednou končí a určitě se zase někdy na toto krásné místo vrátíte.
    Mějte se moc hezky. Miluše.

  2. Vážená Moniko, jsme pravé v Piranu a po vešem vzoru bychom chtěli do Terstu, jenom nemůžeme nikde najít jaká loď a kdy a v kolik tam jezdí . Mohla vyústění mi prosím poradit? Moc děkuji. Eva MM.

    • Dobrý den Evi, taky jsme dlouho pátrali. Dojděte si do Ička na náměstí Tartini. Tam je možnost si zakoupit jízdenky. Na loď si vezměte vytištěnou jízdenku, kterou vám v ičku vytisknou a cestovní pas, nebo občanku. Zpáteční jízdenka stála okolo 17 eur. Připravte se na kontroly. Docela jsme byli překvapeni, jakou důkladnou kontrolou jsme prošli. Při zpáteční cestě bylo to samé. Loď vyplouvá z Piranu po 11 hodině a vrátili jsme se kolem 17 hodině. Loď jezdí 6 dní v týdnu. Tak ať vše dobře vyřídíte a přeji příjemnou plavbu 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *