Zase tam dáváš ty kytky?

Aby to nebylo pořád o kytkách, tak dnes pro změnu budu řešit bílou barvu :-). Bílé interiéry jsem poprvé viděla na zahraničních blozích a natolik mne inspirovaly, že jsem se před pár lety do toho pustila i u nás doma. Používám vodou ředitelný balakryl nebo bakrylex lesk. Postupem času bílá barva trochu zežloutne a tak se znovu pouštím do natírání. Je to nepraktické, náročné na údržbu a drahé…  Stále vytírám a přetírám… No hrůza, ale na druhou stranu, bílá v interiéru se mi pořád líbí a zatím bych neměnila…:-) Nevíte, náhodou, o nějaké lepší barvě, která by vydržela déle svěže bílá?

P.S. Vlastně celou dobu vám chci říci, že mi vykvetly šeříky 🙂 Ha a mám tam zase ty kytky! :-).

foto: Vintagelover

18 komentářů u „Zase tam dáváš ty kytky?

 1. Moni mě se kytky neokoukají nikdy, takže smůůla:-D. Nádherné fotky s absolutně nekonvenční a stylovou kuchyní, všechny palce nahoru! Já jsem balakryl nikdy nezkoušela, přijde mi jako taková hobby srágorka. Natírám Eternalem, je tedy podstatně dražší, ale přijde mi dokonalý. Na velké kusy nábytku používáme vodouředitelnou barvu na stejném principu namíchanou podle RALek, značku netuším, je to od distributora a na litry. Se žloutnutím problém nemám nebo mi to nepřijde, ale asi né. Tak třeba zkus;-), Měj se fajn, papa

  • Ahoj Šárko,
   díky za tip. Eternal jsem nikdy nevyzkoušela a ráda vyzkouším. Balakryl je čím dál tím dražší a ta kvalita nic moc. Vyhovuje mi, že je vodou ředitelný. Klidně si připlatím za lepší barvu. Moc děkuji za pochvalu kuchyně. Měj se hezky.

 2. Moni, parádní kuchyň, moc útulná a ty kytky prostě musí být!! No a já zase používám Balakryl…Šárka sice píše, že je to srágorka:)) ale mně zatím vyhovuje a nic mi nežloutne, zatím… Eternal jsem myslím měla taky, ale mně přišel podobný a navíc se mi zdá, že je Balakryl víc zářivě bílý a Eternal mi přišel nažloutlý….tak nevím. Musíš vyzkoušet. Pa a pěkné natírání přeji:-) Jo a ten předchozí recept vypadá úžasně!!Jana

  • Jani, tak já teď nevím. Balakryl používám, zkusím ten Eternal a uvidím. Ale Ty zase píšeš, že balakryl je bělejší…:-) Vyzkouším a na blogu udělám srovnání. Měj se hezky 🙂

 3. Kuchyň je úžasná! Ale to už jsem asi jednou psala. Já jsem taky věčný natěrač. Doma říkají, že co nemá nožičky a neuteče, to natřu. Na chalupě i doma. Naposledy jsem natírala v sobotu a byla jsem bílá od hlavy až k patě. Používám všechny značky, které jsou tu uvedené viz výše, nevidím v nich příliš rozdíl. Časem bude potřebovat přetřít asi všechno. Ale to nevadí, je to relax a člověk si vyčistí hlavu a na konci té dřiny je něco hezkého. Tedy většinou. Natírám různými odstíny, ale bílá je bílá:-)). Hezký den. Romana

  • Milá Romano, jak vidím, tak v tom natírání nejsem sama 🙂 Mám zkušenosti jen z Balakrylem a Bakrylexem, jak už jsem psala… Přesně, je to hlavně relax… Mám to ráda a konečně už je hezky, tak se těším, že budu natírat venkovní lavičky na zahradě. Hezký večer 🙂

 4. Dobrý den Moniko, já jsem z kokpitu práškovacího letadla přesedl také k lakování. Zatím za sebou mám několik málo kousků (ovšemže v bílé barvě) na naši chalupu. Vyšel jsem za radou do speciální prodejny barev, půl hodiny pohovořil se zkušeným a školeným prodavačem. A odcházel jsem o několik tisíc lehčí a s následujícími radami: Balakryl je hračka pro kutily. My skuteční lakýrníci jím opovrhujeme. Lakujeme vždy podkladově, poté final lak – jde minimálně o dvě různé piksly. Skuteční borci pracují s finskou značkou Tikkurila (www.tikkurila-barvy.cz). Takže jsem vyslechl školení, zakoupil několik plechovek a již lakuji. S výsledkem jsem spokojený. Tak pravil pan Štětec.

  • Designpilote, tak o této barvě jsem ještě neslyšela. Já vím, že se nejprve vše musí obrousit, pak je první nátěr podkladový a potom finální. Takto jsem natírala jen jednou, když jsem u nás obnovovala rámy oken, ale syntetikou… Tak se už asi rozloučím s tím balakrylem a přejdu na barvy pro profesionály :-).

 5. Moni, bílá je prostě bílá, naprosto chápu 🙂 Já se taky chystám natírat na bílo, ale musím na to mít tu správnou náladu a hlavně čas, který teď momentálně nemám. Takže tipy na bílou barvu, se kterou se dobře pracuje a která vydrží rovněž uvítám.

 6. Moni, kuchyně je překrásná – inspirace pro mě až jednou koupíme větší byt nebo domek a konečně zakotvíme natrvalo (zatím jsou všechny naše „domovy“ jen přechodné) a já si udělám kuchyň podle svých představ. Takže děkuji!
  P.S. Šeříky jsou jako čokoláda – velice snadno se na jejich vůni vytvoří závislost a pak už člověk nemůže jinak než je prostě mít doma:-)!

  • Zuzi, tak ať se Vám ten sen s kuchyní splní co nejdříve 🙂 Plánování je krásné! Moc Vám děkuji za komentář. Šeříky si teď užívám a ta vůně. Nádhera… Hezký večer!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *